Odebrane życie

Marzenia są czymś co sprawia, że nasze życie wydaje się jeszcze bardziej wartościowe. Każdy z nas działa w taki sposób, aby móc zrealizować swoje marzenia. Najwięcej marzeń mają młodzi ludzie, którzy robią wszystko, aby móc je spełniać. Tylko, że czasem los kpi sobie z nas w żywe oczy i starannie ułożone życie runie jak domek z kart. To co było w planach zostaje bardzo mocno przekreślone. Tak właśnie było w przypadku jednego z najsłynniejszych więźniów ostatnich czasów, który siedział ponad 18 lat w więzieniu za niewinność. Czas poznać 25 lat niewinności. Sprawa Tomasza Komendy ze sklepu internetowego taniaksiazka.pl Grzegorza Gałuszki.

Sylwestrowa noc

Małgosia miała 15 lat i na pewno nie mogła doczekać się tej wyjątkowej imprezy sylwestrowej. Pierwsza taka poważna impreza na wiejskiej dyskotece. Każda nastolatka byłaby szczęśliwa. Dziewczyna na pewno miała jakieś postanowienia noworoczne, ale ich realizację odłożyła po zabawie. Tylko, że nie było jej to dane. Podstępni oprawcy otumanili dziewczynę, zgwałcili, pobili i zamordowali. Jej ciało zostało odkryte w noworoczny poranek niedaleko miejsca, gdzie odbywała się tragedia. Dla rodziny ogromna tragedia. Młode życie zostało tak brutalnie przerwane. Znaleziono winnego, chociaż w tym przypadku trzeba powiedzieć kozła ofiarnego. Poprzez analizę bardzo słabiutkich dowodów uznano, że to Tomasz Komeda jest mordercą. Młody mężczyzna, który był niewiele starszy od ofiary wylądował w więzieniu na 25 lat. Pomimo tego, że cały czas twierdził, iż jest niewinny. Tylko, że nikt nie chciał go słuchać.

Koszmar więzienia

Zawiodło państwo. Zawiódł system sprawiedliwości, który powinien wysłuchać świadków, a było ich wielu. O tym pisze w swojej książce Grzegorz Gałuszka, który chce przedstawić wszystko w sposób jak najbardziej obiektywny. Tylko, że nie jest to łatwe, ponieważ ewidentnie zawiodło tutaj państwo, które zawsze powinno stać po stronie obywateli. Tylko, że w tym przypadku tak na pewno nie było. Kto jest odpowiedzialny za to, że prokuratura popełniła tak rażące błędy w 1997 roku, kiedy to niewinna osoba została osadzona z wyrokiem na 25 lat w więzieniu? Dzięki komu na nowo Tomasz Komenda może cieszyć się wolnością? Tego właśnie dowiemy się z książki. Obecnie można w kinach oglądać film o tak samo brzmiącym tytule, który jeszcze bardziej dobitnie udowadnia, że w naszym kraju system sprawiedliwości trzeba bardzo mocno dopracować. Na szczęście los się w końcu uśmiechnął do Komendy, który może zacząć spełniać swoje niektóre marzenia.

Boże Narodzenie zdjęcie od freepic.diller - pl.freepik.com

Październik 2020
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031