Książka o zbrodni w świetle prawa

Mało co w ostatnich latach zszokowało polskie społeczeństwo jak głośna sprawa niesłusznego skazania Tomasza Komendy. Po wielu latach cały kraj dowiedział się, że w więzieniu przebywała niewinna osoba. Po zbadaniu sprawy okazało się, że istnieją mocne dowody świadczące o niewinności skazanego przed laty Tomasza Komendy. Dzisiaj, gdy sprawa jest już rozwiązana, niesłusznie skazany dochodzi swoich praw przed wymiarem sprawiedliwości w postępowaniu o odszkodowanie. Pomoc zadeklarowali mu najlepsi prawnicy. Nawet wielka suma pieniędzy nie przywróci mu jednak straconych lat życia. Dzięki książce 25 lat niewinności. Sprawa Tomasza Komendy czytelnik ma szansę zapoznać się z kulisami sprawy i zrozumieć o co tak naprawdę chodziło.

Szokująca pozycja

Autorem książki 25 lat niewinności. Sprawa Tomasza Komendy jest Grzegorz Głuszak. W książce opisuje on losy postępowania w sprawie w sprawie przestępstwa, w którym oskarżonym był tytułowy bohater. Książka pokazuje w sposób dobitny w jaki sposób nieprawidłowo oceniono materiał dowodowy, przez co skazana została niewinna osoba. Lektura książki jest bardzo szokująca. Opisuje ona losy człowieka, który otrzymał najbardziej dotkliwy cios ze strony organów, które winny strzec sprawiedliwości. Tymczasem wydarzyło się coś zupełnie odwrotnego. Książka nie stara się robić z wydarzenia sensacji – chłodno opisuje fakty, dzięki czemu czytelnik dostaje opis prawdziwych wydarzeń. Na plus należy poczytać stosunkowo łatwy język, którym posługuje się autor, dzięki czemu nie jest wymagana specjalistyczna wiedza w zakresie prawa i postępowania karnego. Mechanizmy, którymi rządził się ówczesny proces karny także są wyjaśnione w sposób odpowiedni do zrozumienia ich przez czytelnika, który nie miał wcześniej styczności z wiedzą z tego zakresu. W efekcie czytelnik może z łatwością uzmysłowić sobie jak niesprawiedliwy okazał się proces komendy. Krytyczne spojrzenie na zaistniałą sytuacje nie pozostawia czytelnikowi wyboru – praktycznie każdy po styczności z książką jest zszokowany.

Warto poznać tą historię

Osoby, które uważają, że wystarczą im medialne doniesienia o tej sprawie, powinny mimo wszystko sięgnąć po tą pozycję. Przede wszystkim autor podchodzi do zagadnienia na poważnie i dogłębnie analizuje poszczególne jego elementy. Pełny obraz, który ma czytelnik po lekturze zdecydowanie zmienia postrzeganie tej sprawy. Nic nie zastąpi tak rzeczowego opracowania. 25 lat niewinności. Sprawa Tomasza Komendy to wręcz pozycja obowiązkowa dla każdego, kto choć trochę interesował się tą sprawą.

Książka zdjęcie autorstwa freepik - pl.freepik.com

Październik 2020
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031